Trzęsacz - jakie atrakcje, jak dojechać, jak dotrzeć, co robić,

  • location_on Trzęsacz
Trzęsacz

Jadąc wzdłuż wybrzeża z Dziwnówka na wschód, dojedziemy do Trzęsacza, oddalonego od Dziwnówka o ok. 15km. Trzęsacz - mała, nadmorska miejscowość położona 1 km na zachód od Rewala. Wspaniały morski klimat, lasy sosnowe, piękny brzeg klifowy oraz piaszczysta plaża sprawia, że na urlop w Trzęsaczu decyduje się coraz więcej turystów zarówno w czasie letnich wakacji, jak również przed i po sezonie.

Atrakcje Trzęsacza PLAŻA

Plaża w Trzęsaczu to bardzo duży atut tego miejsca. Jest ona uznana za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Uroku plaży dodaje również wysoki klif, na którym znajdują się ruiny słynnego kościoła gotyckiego. Tutejsza plaża jest strzeżona przez najlepszych ratowników. Kąpielisko wyróżniane jest Błękitną Flagą. 

RUINY KOŚCIOŁA ŚW. MIKOŁAJA

Jego największą atrakcją, a zarazem zabytkiem klasy "0" są ruiny kościoła św. Mikołaja z XV w. Historia tego kościoła pokazuje niszczący wpływ morza na ląd. Kościół wybudowano pośrodku wsi na przełomie XIV/XV wieku w odległości 2 kilometrów od morza. Pod naporem fal brzeg cofał się coraz dalej. W połowie XIX w. świątynie zamknięto. W 1901 r. runęła północna ściana, później kolejne fragmenty kościoła. W 1994 r miało miejsce ostatnie osunięcie. Obecnie możemy zobaczyć jedynie fragment południowej ściany kościoła znajdujący się ok. 40 m od morza.  Z kościołem w Trzęsaczu związanych jest wiele legend. Jedna z nich mówi, że rybacy z Trzęsacza złowili w sieć Zielenicę, córkę boga Bałtyku. Mimo próśb nie została uwolniona. Wkrótce Zielenica zmarła i po śmierci pochowano ją na przykościelnym cmentarzu. Gniewny Bałtyk postanowił odebrać córkę i tak długo będzie podmywał klifowy brzeg, aż kościół i grób z prochami jego córki nie pogrąży się w morskiej głębinie.

MULTIMEDIALNE MUZEUM NA KLIFIE (ul. Klifowa, tel. 604 141 783)

To nie jest zwykłe Muzeum, w którym wszystkie eksponaty znajdują się szklaną szybą. Tutaj przeniesiesz się w czasie! Będzie to możliwe, dzięki prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem. Jest to idealne miejsce na spędzenie wspólnego czasu z rodziną w ciekawy sposób. 

Godziny otwarcia:

  • od 27 kwietnia do 30 czerwca: codziennie 09.00 - 17.00,
  • od 1 lipca do 25 sierpnia: codziennie 09.00 - 19.00,
  • od 26 sierpnia do 30 września: codziennie 09.00 - 17.00,
  • od 1 października do 26 kwietnia: od wtorku do czwartku 10.00 - 15.00; od piątku do niedzieli 10.00 - 16.00 

PARK WPISANY DO REJESTRU ZABYTKÓW

W pobliżu zespół pałacowy z XIX w. ze stadniną koni i 200-letni park wpisany do rejestru zabytków przyrody. Rośnie w nim m.in. 14 starych grabów o obwodach pni od 2 do 3,5 metra, stare lipy i buk pospolity o obwodzie pnia 4,5 metra. Ciekawostkę przyrodniczą parku stanowi jawor zrośnięty z jesionem.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnowek.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0